SNOW EXPO 2020 – Białka Tatrzańska #6weekendow CZ. 2

Grudzień 15, 2020

Wyciągi czynne, a firmy z branży zimowej dołożyły wszelkich starań, żeby uprzyjemnić pierwsze zjazdy na deskach w weekend 12 – 13 grudnia w Białce Tatrzańskiej. W ramach imprezy Snow Expo, można było przetestować różne, najnowsze modele nart, na świeżo naśnieżonych stokach Kotelnicy. Testowaliśmy i my.

To świetna okazja do rozpoczęcia sezonu zimowego, jednocześnie wielu rozmów, na temat planów i pomysłów, co i gdzie w tym roku można robić. Czasy dziwne, jednak nikt nie składa broni i zachowuje optymizm. Z wystawcami i ekspertami od desek, z przyjemnością zobaczymy się jeszcze nieraz w tym roku. Szczególne podziękowania dla Ekipy www.nordica.pl
To, z jednej strony, sentyment od lat. Właśnie tej marki dostałem od rodziców moje pierwsze buty narciarskie, ok 30 lat temu. Inne niż nasz rodzimy Polsport. Pozostaję wierny kolejnym modelom przez lata. Z drugiej strony, to po prostu świetna marka sprzętu narciarskiego z Italii. Zabawne, że tym razem jednak skupiliśmy się na deskach, a nie obuwiu, dla fanów białego szaleństwa.

Były narty, był widok na niepowtarzalne Tatry. Były grillowane oscypki i grzane wino. Podhale ma swój styl i rytm. Co prawda, kolacja zamawiana na wynos w restauracji, bo w środku nie można siedzieć i konsumować. Ale wprost do pokoju smakuje tak samo dobrze.
Początek podróży nie był najłatwiejszy, bo w piątek ok 23 wsiedliśmy do pociągu. Ten dowiózł nas jedynie do Krakowa, ponieważ dalej PKP organizuje jedynie komunikację zastępczą autokarami. I trzeba przyznać bardzo sprawnie. Po drodze tradycyjny przejazd przez Gorce. Z widokami. Potem Nowy Targ, kolejna przesiadka i ostatecznie lądujemy u celu. Białka Tatrzańska.

Dla mnie to okolica z dzieciństwa i wczesnego wieku młodzieńczego. Choć wszystko się zmienia, tutaj i w Bukownie Tatrzańskiej zawsze czuję się jak w domu. Dobrze wrócić w swoje ulubione miejsca. Świetnie, że nadarzyła się sympatyczna okazja.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Go top